• YARIM ALTIN
  1.496,48
  % 0,00
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1090
  % 0,03
 • € EURO
  9,7215
  % 0,18
 • £ POUND
  11,2139
  % 0,33
 • ÇIN YUANI
  1,2408
  % 0,12
 • РУБ RUBLE
  0,1070
  % 0,80
 • BITCOIN
  522100,110
  % 5,64
 • BIST 100
  1.378,37
  % 0,18

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi
 • adm
 • - 2 sene önce

Uygun koşulları ile araç sahibi olmak isteyen pek çok insanın ilgisini çeken Ziraat Bankası taşıt kredisi hem sıfır kilometre hem de ikinci el araçlara yönelik kullanılabilir. Burada önemli olan nokta hangi aracın istenildiğine karar vermektir. Taşıt kredisi kullanırken alınacak olan aracın rehini ile kredi verilir. Normal olarak kredi taleplerinde kefil koşulu aranmaz fakat banka şubesi gerekli gördüğü durumda krediyi kullanacak olan kişiden kefil isteyebilir.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Özellikleri

Ziraat bankası taşıt kredisi alabilmek için aracın sıfır ile beş yaşının arasında olması gerekir. Bu kredi için vade seçenekleri atmış ay ile sınırlı tutulmuştur. Krediyi kullanabilmek için ruhsatında hususi kaydının kaydedilmiş olması şartıyla hafif ticari araçlardan birini almak gerekir. Teminat olarak alınan araç rehini banka lehine yapılır ve gerekli görülen hallerde krediyi kullanan kişiden ek teminat da istenebilir. Buna ek olarak taşıt kredisi boyunca kasko ile hayat sigortası da yapılır.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi başvurusu denilince genellikle pek çok insan şubeden başvuru yapmayı düşünür. Ancak Ziraat bankası taşıt kredisi başvurularını şubenin yanı sıra bankanın resmi internet sitesi, Ziraat mobil, internet şubesi, banka atmleri ve Ziraat Bankası çağrı merkezi üzerinden de kabul eder. İnternet şubesi üzerinden başvuru için daha önceden bankanın müşterisi olmak gerekir. Çünkü şubeye giriş kısmında hesap/ürün bilgilerine ihtiyaç duyulur.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası taşıt kredisi hesaplama hizmeti sayesinde insanların hangi faiz oranı ve vade seçeneklerini kullanabilmelerine imkan tanır. Bankanın internet sitesinde yer alan hesaplama aracında vade ve kredi tutarı yazılır. Kredinin faiz oranı otomatik olarak görünür ve hesapla sekmesine tıklandığında ilgili krediye ait ödeme planı ekrana yansır.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Gerekli Belgeler

Taşıt kredisi başvurusu için gerekli belgeler arasında başvurusu formu, nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaport fotokopisi, çalışma durumuna göre alınan gelir belgesi, serbest meslek mensubu olanların bağlı oldukları meslek kuruluşundan alacakları üyelik belgesi fotokopisi yer alır. Bunlara ek olarak banka şubesinden başka belgeler de istenebilir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
canlıkolik