• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  491520,119
  % -1,82
 • BIST 100
  1.408,14
  % 0,03

Yeni Başlayanlara Kripto Para Stratejisi İle Alakalı Kritik Bilgiler !

Yeni Başlayanlara Kripto Para Stratejisi İle Alakalı Kritik Bilgiler !
 • adm
 • - 3 sene önce

Yeni Başlayanlara Kripto Para Stratejisi İle Alakalı Kritik Bilgiler

Kripto para ile ilgili bilgi aktarmaya başlıyorsak önce değinmemiz gereken en önemli ve ilk kripto para birimi Bitcoin (BTC).

Bitcoin Nedir ?

Bitcoin bir dijital para birimi olarak sayılabilir.Bir banka veya ödeme sağlayıcısı olmadan kullanıcılar arasında ödeme transferini sağlar.Fiziksel bir para birimi değildir, metal ya da kağıt bir formu yoktur tamamen dijitaldir.

Bitcoinin Yaratıcısı Kimdir ?

Bitcoini Satoshi Nakamoto Ağustos 2018’de bitcoin.org domainini kaydetti ve bundan 2.5 ay sonra ”Bitcoin: Peer To Peer Electronic Cash System” adlı makale mail listelerinde dolaşmaya başladı.Satoshi Nakamoto ismi burada geçmektedir.Ve bu makaleden sonra Satoshi Nakamoto Bitcoin ile anılmaya başlandı.

Bitcoin Nasıl Üretilir ?

Bitcoin kaynak kodları tamamen açık ve özgür bir yazılım tarafından dünyanın her yerinden bu programlar çalıştırılarak belli bir güç, elektrik karşılığı üretilebilir.

Yeni Başlayanlara Kritik Bilgiler Serimiz Devam Edecek.

Yatırımcılar genellikle fiyat düşene kadar bekler, orada kripto para birimleri satın alır ve fiyat tekrar yükselene kadar sabırlı olurlar. Bu ticaret stratejisi zaman alır ve kullanıcıların çok sabırlı olmalarını gerektirir. Bu kripto para birimlerini aldıklarında, kullanıcılar paralarını borsadan çekerler ve onları soğuk bir cüzdanda saklarlar.

Bu yatırımcıların bir kısmı kripto paralarını taşımadan önce 5 ila 10 yıl beklemektedir. Genel olarak, bu yatırımcılar kripto para biriminin karşılaştığı fiyat dalgalanmalarından endişe duymazlar. Bu arada, trader’lar her zaman fırsat bulduklarında alım satım yapmaya çalışırlar. Çok kısa sürede hızlı geri dönüşler sağlarlar. Bu kullanıcılar genellikle piyasadaki yüksek oynaklığa bağlıdır.

Portföy çeşitlendirmesinde Bitcoin’in önemi

Söylemeye değer şeylerden biri, profesyonel yatırımcıların portföylerini çeşitlendirmesi ve Bitcoin’e çok dikkat etmesidir. Bu, riski etkin bir şekilde yönetmelerini sağlar. Kripto para meraklıları portföylerini diğer alt coin lere ve token lere yatırım yaparak çeşitlendirir. Bitcoin pazarda muhafazakar bir seçenek olma eğilimindedir. Bitcoin ve diğer kripto para birimleri genellikle bağıntılıdır. Bitcoin hareket ettiğinde altcoinler onu takip eder. Bununla birlikte, altcoinler Bitcoin’den çok daha abartılı hareket etme eğilimindedir.

Bitcoin ve kripto para piyasasındaki yeni fırsatlar

Son olarak, yatırımcılar her zaman yeni ve ortaya çıkan fırsatlara açıktır. Pazar hemen hemen her gün genişliyor. Yeni borsalara ulaşmak ve yenilikçi çözümler sunmak için yeni projeler görmek kolaydır. 2018’deki birçok platform profesyonel ticaret hizmetleri sundu ve ticaret sürecini basitleştirdi. 2017’de, birkaç yeni ICO vardı.

Bir çoğu başarılı olmamasına rağmen, 2018 ayı piyasasına girebilecek olanlar artık bir kez daha büyümeye hazırlar. Artık kullanıcılar kripto para birimlerini daha uzun bir süre tutmayı mı, yoksa hızlı ve küçük bir kâr elde etmeye çalışırken işlem yapmayı mı tercih edeceklerine karar vermelidir. Uzmanlara göre pazara yeni giren kullanıcılar, büyük miktarlarda değil, küçük miktarlarda para ile başlamayı tercih etmeli ve yatırım alışkanlıklarını bu yöntemle belirlemeli.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
canlıkolik