• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  469068,243
  % -0,52
 • BIST 100
  %

Vakıfbank Taşıt Kredisi Çeşitleri

Vakıfbank Taşıt Kredisi Çeşitleri

Hayal edilen araca sahip olmak isteyenlere bankalar tarafından verilen taşıt kredisi kendi içerisinde çeşitli özelliklere sahiptir. Bu kapsamda Vakıfbank taşıt kredisi için bakıldığında kredi 0 km taşıt kredisi ve ikinci el taşıt kredisi olmak üzere ikiye ayrılır. Adından da anlaşılacağı üzere bu krediler aracın durumuna göre birbirinden ayrılır. Her bir kredinin özellikleri müşterilere cazip avantajlar sunacak şekilde belirlenir. Bu nedenle araç sahibi olmak isteyenler rahatlıkla Vakıfbank’ı tercih edebilir.

0 Km Taşıt Kredileri

0 km taşıt kredileri için kredinin tutarı ve vade oranı aracın nihai tutarına göre belirlenir. Eğer nihai fatura değeri 120 000 liranın üzerindeyse 120 000lik kısım için p, geri kalan kısım için ise P oranında kredi kullanılır.

Kredinin vade oranı belirlenirken aracın nihai fatura değeri 120 000 ve bunun altında ise vade en fazla atmış ay olur. Eğer fatura değeri 120 000 üzerinde ise bu durumda vade en fazla kırk sekiz ay olabilir.

Vakıfbank kredilerinde farklı taksit seçenekleri sunar. Buna göre 0 km taşıt kredileri için aylık haricinde değişken taksit ve üç aylık ödeme gibi alternatifler de vardır. Bu krediyi alabilmek için düzenli ve belirli bir gelirin olması aynı zamanda bankada olumlu bilgilerinin yer alması gerekir. Kredi teminatı olarak araç rehini alınır.  Aynı zamanda krediyi kullanan kişiye hayat sigortası da yaptırılır.

Vakıfbank 2. El Taşıt Kredisi

Vakıfbank 2. El taşıt kredisi için kredi miktarı belirlenirken aracın kasko değeri esas alınır. Vade olarak ise nihai fatura değeri göz önünde bulundurulur. Geçerli olan yüzdelik oranlar 0 km. taşıt kredileri ile aynıdır. Bu kredi türünde otomobil yaşı önemlidir. Buna göre otomobil yaşı 3 ile 36 ay vadede en fazla sekiz, 37 ile 60 ay arası vadede ise en fazla beş yaş olmalıdır.

Taşıt kredisi başvurusu için gerekli belgeler olarak ise nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesinin aslı veya fotokopisi, noter satış sözleşmesi, ruhsat fotokopisi ve aracın üzerinde takyidat olmadığına dair yazı ya da trafikten çekme kaşesinin vurulmadığına dair belge istenir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
canlıkolik