• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  470635,720
  % -0,60
 • BIST 100
  %

Vakıfbank Kobi Kredisi Kampanyası

Vakıfbank Kobi Kredisi Kampanyası

Vakıfbank kobi kredileri denilince genellikle akla ilk olarak nakdi krediler gelir. Firmaya ait orta ve kısa finansman ihtiyacını en iyi şekilde karşılayan Vakıfbank kredi taksitlerini işletmenin ödeme kabiliyetine göre belirler. Bu çerçevede değişken taksitler ya da ödemesiz dönem uygulanabilir. Çeşitli vadelerde olacak şekilde verilen işletme ihtiyaç kredileri ilgili işletmeye dair her türlü ihtiyaçları karşılamak amacıyla kullanılabilir. Aylık nakit akışına göre taksit düzenlemesi yapılabilmesi bu kredinin en beğenilen özellikleri arasında yer alır. Nakit verilen kobi kredileri ile ilgili daha kapsamlı bilgi tüm Vakıfbank şubelerinden alınabilir.

Gayrinakdi Kobi Kredileri

Vakıfbank gayri nakit kobi kredileri kendi içerisinde akreditif kredileri, kabul/aval kredileri ve teminat ve referans mektupları olmak üzere çeşitlere ayrılır. Bunlardan akreditif en basit tabiriyle şartlı banka garantisi olarak ifade edilir. Bu kredi türünde banka belli vade ve tutar çerçevesinde akreditifte ifade edilen şartlara uygun belgelerle karşılığında ödeme yapacağını taahhüt eder. Bunun nedeni genellikle uluslar arası ticarette tarafların birbirini yeteri kadar tanımamasıdır. Bu kredide taraflar amir ithalatçı, amir banka, lehtar ve lehtar bankası olarak belirtilir. Her birinin süreçteki önemi birbirinden farklıdır.

Kabul/aval kredisinde ise ödemeler banka garantisi altına alınır. Böylece ihracatçı firma dış ticaret faaliyetlerinde esneklik ve güven kazanır. İthalatçı firmalar ise satın alacağı malları ödeme yapmadan uygun ve eksiksiz bir şekilde elde edeceğini garantiler.

 Kobi kredileri içerisinde yer verilen teminat ve referans mektupları taahhütle birlikte garanti sunar. Bu başlık altında niyet mektupları da yer alır.

Vakıfbank Kobi Proje Ve Yatırım Kredileri

Vakıfbank kobi kredisi türleri içerisinde yer alan proje ve yatırım kredileri kendi içerisinde birkaç çeşide ayrılır. Bunlar Avrupa Yatırım Bankası kaynaklı krediler, Avrupa Konseyi Yatırım Bankası kaynaklı krediler, Eximbank kredileri, proje finansmanı kredileri, Avrupa İmar Ve Kalkınma Bankası kredileri, Dünya Bankası kaynaklı krediler, New York ve Viyana kredisi, EBRD kaynaklı kadın girişimcilere destek paketi gibi krediler yer alır. Bunların her biri kobileri destek amacıyla Vakıfbank tarafından verilmekte olup şubeler aracılığıyla daha detaylı bilgiye ulaşılabilir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
YORUMLAR YAZ
 • alkakobi2 sene önce
 • esnaf kredisi faiz oranları nedir bilginiz varmı

canlıkolik