• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  473173,128
  % -0,01
 • BIST 100
  %

Tüketici Kredisi

Tüketici Kredisi

Bireysel ihtiyaçların finansmanını sağlamak için kullanılan tüketici kredisi Ziraat Bankası tarafından sunulan kredi türleri arasında yer alır. Kredi kapsamında geçerli olan uygun faiz oranları ve vade seçenekleri kredi kısa süre içerisinde hesaba geçer.

Tüketici kredisi esnek bir yapıya sahiptir ve bu sayede istenilen ödeme seçenekleriyle verilebilir. Bu kredide vade süresi atmış aya kadar olacak şekilde belirlenmiştir. Teminat olarak ise şahsi ya da maddi teminat alınabilir. Aynı zamanda kredi vadesi süresince kredi kullanan kişiye hayat sigortası yapılmaktadır.

Tüketici Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası tüketici kredisi başvuru için çeşitli başvuru kanalları vardır. En klasik başvuru yöntemi banka şubesi olup buna ek olarak bankanın web sitesi, Ziraat mobil şubesi, banka ATM’leri, Ziraat Bankası internet şubesi ve banka çağrı merkezi aracılığıyla başvuru yapılabilir. Yapılan başvuru sonucunda en kısa süre içerisinde ilgili kişiye geri dönüş sağlanır.

Tüketici Kredisi Hesaplama

Tüketici kredisi hesaplama aracı ile çekilmek istenen kredi tutarının tahmini ödeme planına ulaşılabilir. Bu hesaplama aracı bankanın internet sitesinde yer almakta olup kolay kullanıma sahiptir. Hesaplama aracına istenen kredi tutarı girildikten sonra vade işaretlenir. Uygulanacak olan faiz oranı sistem tarafından otomatik girilmekte olup daha sonra hesapla sekmesine tıklanır. Hesaplama sonucunda krediye dair ödeme planı, yıllık maliyet oranı, aylık taksit tutarı faiz tutarı, BSMV ve KKDF gibi bilgilerin hepsi öğrenilebilir. Bilgi amaçlı hazırlanan hesaplama araçlarındaki bazı alanlar banka tarafından değiştirilebilir. En net bilgiyi alabilmek adına banka müşteri temsilcisi ile görüşülmesi gerekir.

Tüketici Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Tüketici kredisi için gerekli belgeler içerisinde başvuru formu, başvuruda bulunacak kişinin nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaport fotokopisi yer alır. Buna ek olarak başvuru esnasında kişinin çalışma durumunu gösteren gelir belgesi ve şube tarafından istenebilecek diğer belgelere ihtiyaç duyulur. Gelir belgesi kamu çalışanı, özel sektör çalışanı, serbest meslek çalışanı gibi çalışma türleri için farklılık gösterir. Belgeler tamam olduğu takdirde bireysel ihtiyaç kredisi içerisinde yer alan tüketici kredisi kısa süre içerisinde hesaba aktarılır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
canlıkolik