• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  490141,671
  % -1,58
 • BIST 100
  1.408,14
  % 0,03

Okunması Gereken Borsa Kitapları

Okunması Gereken Borsa Kitapları
 • adm
 • - 2 sene önce

OKUNMASI GEREKEN BORSA KİTAPLARI

Borsa içerisinde birçok değişkeni ve bilgiyi barındıran bir ekonomi piyasasıdır. Alınan hizmetler, satılan hizmetler, emtia, hisseler, bonolar, şirketler, analiz, grafikler derken devasa bir yatırım aracı ile karşı karşıya olduğunuzu bilmenizde yarar var. Borsaya ilk başlayanlar borsa piyasalarını öğrenmek ve anlamak adına çeşitli teknikleri kullanmaktadır. Kimisi dijital video eğitimleri ile öğrenirken kimisi okuyarak öğrenme yoluna gitmekte ve stratejilerin nasıl uygulanacağı konusunda fikir sahibi olmaya çalışmaktadır. Bu yazımızda borsa dünyasına giriş yaptıysanız ve borsa ile ilgili kitap okumak istiyorsanız okunması gereken borsa kitapları listemizde en iyilerine yer verdik.

BİR BORSA SPEKÜLATÖRÜNÜN ANILARI

Borsa ile ilgili bilgilere en iyi bir borsacı sayesinde ulaşırsınız. Sizde iyi kazanmış ve tüm tilkiliklerini öğrenmiş bir borsacının hikayelerini öğrenirseniz sistemi daha iyi anlarsınız. İlk olarak 1923 yılında basılan bu kitap 50 yılı aşkın süredir borsacıların başucu kitabı olarak durmaktadır.

BORSA SİHİRBAZLARI

Borsa için sürekli olarak bir gecede milyarder oldu tarzı haberleri duyduk. Evet bu şekilde kazananlar var ve bu tamamen gerçek bir durum. Peki bu iş sadece şans faktörü ya da bilgi ile alakalı mıdır? Tabii ki hayır. O borsacıların nasıl bir hayat yaşadıkları nasıl bir ağ kurdukları gibi birbirinden ilginç anılara erişebilirken aynı zamanda ders niteliği taşıyan bu kitap borsanın zirvesinde yer alan kişilerle yapılan röportajları incelemektedir.

BORSADA ÖNDE KOŞANLAR

Yukarıda bahsettiğimiz iki kitap global anlamda bilgiler edinebileceğiniz borsa piyasaları ile alakalı hikayeleri barındırmaktadır. Lakin ülkemizde her şeyde olduğu gibi borsa piyasalarımızda da kendimize göre bir sistemimiz ve düzenimiz bulunmaktadır. Borsada önde koşanlar kitabı ise Borsa İstanbul tarihine adını yazdırmış olan en başarılı 25 borsacının stratejilerini, izledikleri yolları, hikayelerini anlatmaktadır.

SERMAYE PİYASASI, YATIRIM ARAÇLARI VE ANALİZİ

Bu kitabı önermemizin sebebi diğer kitaplardan farklı olarak tecrübelerden ziyade teorik bilgilere dayanmasıdır. Eğer borsa dersi almak istiyorsanız bu kitabı yanınızdan hiçbir şekilde ayırmamalısınız. Böylece borsa piyasalarında ve yatırım araçlarında neler yapmanız gerektiğini çok iyi öğrenirsiniz. Ayrıca yapacağınız analizlerle borsanın gidişatı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
canlıkolik