• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  468747,560
  % -1,14
 • BIST 100
  %

Kobi Kredisi Nedir?

Kobi Kredisi Nedir?

Bankalar tarafından sunulan Kobi ya da diğer adı ile Esnaf kredisi esnafların işlerinin geliştirmek amacıyla kullandıkları kredi türleri arasında yer alır. Bu krediyi kullanabilmek için KOBİ statüsüne sahip olmak gerekir.  Bu statünün dışında kalan kişiler bankalar tarafından sunulan diğer kredi türlerine başvurmalıdır. Uygun faiz oranları ve seçeneklerle belirlenen bu krediyi alabilmek için ticari nitelikte olmak yeterlidir. Kredinin esas noktası işletmecilere destek olmaktır. Genellikle işletmecilerin nakde ihtiyacı olacağı düşünülse de makine teçhizat alımı, tadilat, personel de karşılanması gereken masraflar arasında yer alır.
Kobi Kredisi Nasıl Alınır?

Vergi levhasına sahip olan esnaflar bu krediyi alabilir. Krediye başvuru için genellikle ilgili banka şubesine gidilir. Genellikle pek çok bankanın kobi kredi kampanyası bulunmakta olup bunlar arasından en uygun maliyetli olan tercih edilebilir. Bu amaçla kredi hesaplama araçlarından yararlanılabilir.

Konut Kredisi Hakkında Merak Edilenler

Ev sahibi olmak isteyenler sıklıkla başvurduğu konut kredisi diğer kredi türlerine kıyasla daha uzun vade seçeneklerine sahip krediler arasında yer alır. Her bankanın konut kredisi kampanyası birbirinden farklı olup bunlar arasında kıyaslama yapılarak en uygun krediyi ve bankayı bulmak mümkündür. Bunun için bankaların kredi seçeneklerinin güncel olarak yer aldığı kredi hesaplama araçlarından yararlanılabilir. Bu araçlar başta konut kredisi olmak üzere her kredi türü için kullanılabilir. Hesaplama

İlgili İçerik

Kobi kredisi alma sürecinin hız kazanması için kredi için gerekli olan evraklar önceden bankaya verilir. Bazı durumlarda kredi acil ihtiyaçlar için lazım olduğundan dolayı buna destek sağlamak adına işlemler banka tarafından daha kısa süre içerisinde tamamlanır.

Kredi başvurusu için verilen belgeler neticesinde ilgili işletmeye bir kredi limiti tanımlanır ve acil ihtiyaçlar bu limit üzerinden karşılanır. Belirlenen limit ilgili işletmenin yıl sonundaki durumuna göre tekrar güncellenir.

Bankaların Kobi Destek Kredileri

Bankalar tarafından sunulan kobi kredileri kendi içerisinde çeşitlilik gösterir. Örneğin QNB Finansbank tarafından sağlanan kobi kredileri içerisinde nakdi kredilere ek olarak gayri nakdi kredi seçenekleri de vardır. Böylece kobilerin her türlü ihtiyaçları banka tarafından karşılanabilir.

Vakıfbank tarafından sunulan kobi kredileri içerisinde ise nakit krediler ve gayri nakit kredilere ek olarak dış ticaret kredileri ile proje ve yatırım kredileri de verilir. Bunların her birinde işyeri için finansman desteği banka tarafından sağlanır. Uygun ödeme seçenekleriyle sunulan kobi kredi finansal döngüye olumlu etki yapabilmeye katkıda bulunur. Kobi kredileri ve çok daha fazlasıyla ilgili bilgi alabilmek için ilgili banka şubelerini ziyaret etmek gerekir. Orada yer alan müşteri temsilcileri her türlü bankacılık işlemlerini kısa süre içerisinde tamamlar.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
canlıkolik