• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  491520,243
  % -1,82
 • BIST 100
  1.408,14
  % 0,03

İhtiyaç Kredisi Hakkında Merak Edilenler

İhtiyaç Kredisi Hakkında Merak Edilenler
 • adm
 • - 2 sene önce

Bankalar tarafından düşük faiz oranları ile verilen ihtiyaç kredisi tüketici kredisi ya da bireysel kredi olarak da bilinir. Bu kredinin ihtiyaçlara en hızlı şekilde çözüm sunması insanlara cazip gelir. Acil nakit ihtiyacı olanlar, eğitim ya da sağlık harcamaları, tatile gidecekler ya da düğün yapacaklar bu krediye sıklıkla başvurur.

İhtiyaç kredisine başvurmadan önce en uygun kredi olanaklarını araştırmakta yarar vardır. Bunun için internet üzerinde yer alan kredi hesaplama araçlarından yararlanılabilir. Bu araçta çekilmek istenen kredi tutarı ve istenen vade seçeneği ilgili alana yazılır ve daha sonra hesaplaya tıklanır. Yapılan hesaplamayla birlikte her bankanın o kredi tutarı ve vade için sunduğu seçenekler tek bir sayfada listelenir.

Bankaların İhtiyaç Kredisi Kampanyaları

İhtiyaç kredisine başvuru sebepleri birbirinden farklı olduğundan dolayı bankalar bu durumu göz önünde bulundurarak çeşitli kampanyalar düzenler. Özellikle bayram kredisi en sık başvurulan kredi kampanyaları arasında yer alır. Özel dönemlere yönelik hazırlanan ihtiyaç kredi kampanyaları içerisinde tatil kredisi, eğitim kredisi, sağlık kredisi, eşya kredisi gibi çok çeşitli başlıklar bulunur. Bu kredilerin koşulları ve özellikleri bankadan bankaya farklılık gösterir.

Kimler İhtiyaç Kredisi Alabilir?

İhtiyaç kredisi alabilecekler için yelpaze geniş tutulmuştur. Nakit gereksinimi olan herkes bu krediye başvuru yapabilir. Ancak kredi notu düşük olanların başvurudan olumlu yanıt alma ihtimalleri biraz daha düşüktür. Kredi Kayıt bürosu tarafından ilgili kişinin bankacılık işlemlerine, ödeme durumuna ve ödeme planına sadık kalmasına yönelik oluşturulan kredi notu bankaların en çok dikkat ettiği noktalar arasında yer alır. Bu notun yüksek olması için özellikle ödemelerin zamanında ve eksiksiz olarak yapılması gerekir.

İhtiyaç Kredisi Başvurusunda İstenen Belgeler

İhtiyaç kredisi için istenen belgeler arasın da nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi ve bankaların başvuru formları yer alır. Gelir belgesi özel sektör çalışanı, emekli ve kamu çalışanları için birbirinden farklılık göstermekte olup bunların örneklerine ilgili bankanın internet sitesi üzerinden ulaşılabilir. Bunlarla ilgili daha kapsamlı bilgi almak adına banka şubesine ya da ilgili bankanın müşteri hizmetlerine ulaşılabilir.

[Toplam: 2   Ortalama: 4.5/5]
canlıkolik