• YARIM ALTIN
  1.496,48
  % 0,00
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1028
  % -0,04
 • € EURO
  9,7112
  % 0,06
 • £ POUND
  11,1861
  % 0,16
 • ÇIN YUANI
  1,2392
  % 0,01
 • РУБ RUBLE
  0,1069
  % 0,75
 • BITCOIN
  516552,232
  % 4,94
 • BIST 100
  1.378,37
  % 0,18

Bittrex 8 Kripto Parayı Borsadan Kaldırdı

Bittrex 8 Kripto Parayı Borsadan Kaldırdı
 • adm
 • - 2 sene önce

BITTREX

Kripto paraların alım ve satım işlemleri için kurulmuş olan birçok piyasa bulunmaktadır. Bu piyasalardan biri olan Bittrex, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir duyuru ile kripto para piyasalarında hareketliliğe neden oldu. Yapılan açıklamada borsalarında işlem gören lakin hacim düşüklüğü sebebiyle piyasa listesinden çıkartılmasına karar verilen 8 kripto para bulunuyor.

8 KRİPTO PARA BORSADAN KALDIRILIYOR

Avrupa’nın en büyük kripto para borsalarından biri olan tüm dünyada genişlemesini sürdürürken hacim ve düşük alımı sebep göstererek 8 kripto para biriminin borsalarında alım ve satıma kapanacağı ve listeden çıkartılacağını açıkladı. Açıklanan kripto paralara baktığımız zaman; ArtByte (ABY), Diamond (DMD), Emercoin (EMC), Musicoin (MUSİC), Qwark (QWARK), SolarCoin (SLR), WhiteCoin (XWC), Zclassic (ZCL) olduğu duyuruldu.

BAZI KRİPTO PARALARIN ALIM VE SATIŞI ARTIK YOK

Bittrex aldığı bu karar sonrasında 8 adet kripto para biriminden üç tanesi alınır ve satılır yapısını kaybedecek. Başka bir borsanın alım satım listesine koymadığı süre boyunca alımı ve satımı yapılmayacak. Bu kripto paralara baktığımızda ABY, MUSİC ve QWARK sadece Bittrex üzerinden alınıp satılabiliyordu. Artık bu piyasadan kaldırılınca alım ve satım işlemleri gerçekleşmeyecek.

KALDIRILMA NEDENLERİ HACİMSİZLİK

Kripto paralar ile ilgili uzun süredir incelemelerde bulunduklarını ve özellikle son 24 saat içerisinde hacim verilerinin grafiklerinde düşüş gözlemledikleri bu kripto paralar için hacimsizlik yapıları kaldırılmalarındaki en büyük sebebi oluşturmaktadır. Çok fazla kripto para biriminin olduğu bu dönemde birçok piyasanın bu kararın ardından benzer kararlar alması bekleniyor. Bu listelerden kaldırılma işlemi ileriki zamanlarda sektörün büyük kripto paralarında bir artışa neden olabilir.

KALDIRILMA HABERİ SONRASI NELER OLDU?

CoinMarketCap bu haber sonrası oluşan verilerle ilgili bir açıklama yaparak, Bittrex piyasasının haberi sonrasında dün geceden bu yana 100 milyon dolar civarı bir alım satım işlemi gerçekleştirildi sözlerine yer vererek haberin ne denli bir etkiye sahip olduğunu gözler önüne serdi.  

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
canlıkolik